A 2020-as év a projekt záró éve volt. A fejlesztés ezen, szakasza a teszteléseket, dokumentációk elkészítését és a csomagolás kialakítását foglalta magában. A prototípus vizsgáló berendezésen saját laboratóriumunkban végeztünk teszteléseket. Ezek során, elsősorban a szerelhetőséget, a szétszerelés, az összeszerelés időigényét, az összeszerelést követő beállításokat, csatlakozásokat ellenőrizzük. Teszteltük az összeállítás tervezett egyszerűségét, egyértelműségét. Teszteltük fantomok használatával a képalkotást, a képek minőségét.
A covid járvány miatt az előzetesen felkért kórházak nem tudták vállalni a vizsgáló berendezés kihelyezett kórházi tesztelését, így a már elkészült felvételek kiértékelésére kértünk fel neves radiológus orvosokat.
Elkészültek a csomagolás tervei, gyártási dokumentációi és elkészül egy prototípus csomagolás is. A csomagolás eredeti koncepcióján, miszerint a csomagoló ládákat ólom béléssel ellátva, üresen egymáshoz csatlakoztatva, majd a vizsgáló berendezést velük körbevéve a környezet röntgensugárzással szembeni árnyékolását is biztosítják, módosítani kellett. A tervezés során az előzetes számítások azt mutatták, hogy a ládák minimálisan szükséges vastagságú ólomlemezzel, vagy azzal egyenértékű röntgensugár elnyelő képességű anyaggal való burkolása olyan extrám súlynövekedést okozna, hogy már az üres ládák négy személy általi mozgatás sem lenne lehetséges. Fentiek miatt az előzetes tervet módosítva a kezelő közvetlen védelmére paravánt terveztünk, amely három részből állítható össze és tartalmaz illeszkedő kezelő felületet is. A vizsgáló készülék katasztrófa helyszínen való felállításakor feltételezetten rendelkezésre álló térben színes műanyag oszlopok közé szerelt színes műanyag láncokkal határoljuk körbe azt a vizsgáló készüléket körülvevő területet, amibe a vizsgálat közben nem szabad tartózkodni. A röntgencsőből kilépő röntgensugár a vizsgálat helyére fókuszált (sugárrekesz használata), így csak a szórt sugárzás „elhalásához” szükséges védő távolságot kell biztosítani.
A fejlesztési folyamat zárásaként elkészült a vizsgáló szerkezet dokumentációja. A dokumentálás magában foglalja a gyártási, bemérési, szerelési, üzembe helyezési, működési, használati dokumentációkat. Az általános dokumentációk kiegészültek becsomagolási (ládázási), illetve kicsomagolási (kiládázási) utasítással. Katasztrófa körülmények között elképzelhető, hogy az írásos utasítások (szerelési utasítás) elvesznek, sérülnek, gyűrődnek, eláznak. Fentiek miatt az írásos szerelési utasítás mellett a részegységeken, a részegységek ládáján, a ládák belső falán nem kopó, nem sérülékeny jelölésrendszert, piktogramokat, fényképeket helyezünk el, hogy írásos szerelési utasítás nélkül is kis gyakorlattal a vizsgáló szerkezet összeállítható legyen.
Budapest, 2020. 12. 22.